Wprowadzenie do terapii par i małżeństw

SZKOLENIE: WPROWADZENIE DO TERAPII PAR I MAŁŻEŃSTW

Małopolskie Centrum Psychoterapii założone w Krakowie przez Michała Piekarę zaprasza osoby aktualnie pracujące lub planujące podjąć pracę z parami na szkolenie: Wprowadzenie do Terapii Par i Małżeństw. Poprzednia edycja tego szkolenia miała miejsce 20-21 lutego 2016 roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem utwierdziło mnie to w przekonaniu, aby zorganizować na tym terenie drugą już edycję.

CELEM SZKOLENIA JEST:

  • Dostarczenie wiedzy na temat dorobku różnych nurtów terapeutycznych w pracy z parami małżeństwami
  • Udostępnienie wiedzy praktycznej oraz użytecznych technik i narzędzi do pracy z parami
  • Poszerzenie rozumienia procesów zachodzących w relacji.

PROGRAM:

Moduł I: Systemowe rozumienie rodziny w pracy z parami; Wskazania i przeciwwskazania do terapii par. Problemy etyczne w terapii par.

Moduł II: Zastosowanie genogramu w terapii pary. Praca terapeutyczna z parą niewyodrębnioną z systemu rodzinnego.

Moduł III: Teoria koluzji i jej zastosowanie w pracy z parami. Diagnoza kryzysu małżeńskiego – kryzys normatywny, a koluzyjny.

Moduł IV: Podstawy podejścia komunikacyjnego. Relacja terapeuty z parami małżeńskimi – pułapki i strategie. Techniki pracy terapeutycznej z parą.

Moduł V: Psychoterapia par w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach.

Moduł VI: Ćwiczenia praktyczne. Analiza i prezentacja przypadków.

Moduł VII: Intensywna krótkoterminowa psychoterapia par.

Moduł VIII: Ćwiczenia praktyczne. Analiza i prezentacja przypadków.

PROWADZĄCY:

mgr Wanda Szaszkiewicz – doświadczona specjalistka psychologii klinicznej. Certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a także certyfikowany superwizor Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Psychoterapię prowadzi głównie w nurcie systemowym.

mgr Katarzyna Przybylska – Dyrektor Merytoryczny w Małopolskim Centrum Psychoterapii i w Klinice Małżeńskiej. Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadzi psychoterapię indywidualną, małżeńską i rodzinną. Jest trenerem warsztatów grupowych.

Uczestnicy Szkolenia otrzymują zaświadczenie o ukończonym szkoleniu.

KOSZT: 500 zł

Wpłaty należy kierować na konto: 97 1940 1076 3121 3721 0000 0000 Małopolskie Centrum Psychoterapii sp. z o.o. Klinika Małżeńska, ul. Felicjanek 10/9

Potwierdzeniem w szkoleniu jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł

MIEJSCE: BRZOZÓW, UL. ARMII KRAJOWEJ 2

TERMIN:

Aby zgłosić chęć udziału w szkoleniu prosimy o wysłanie formularza zgłoszenia: formularz zgłoszeniowy

oraz kontakt telefoniczny: 666 073 448 lub renata.jarosz9@gmail.com

DLACZEGO WARTO:

W lipcu i październiku bieżącego roku odbyła się pierwsza i druga edycja szkolenia: Podstawy Terapii Par i Małżeństw. Opinie uczestników utwierdziły nas w przekonaniu, iż nasza propozycja została przygotowana na bardzo wysokim poziomie. Warsztatowa forma szkolenia wydaje się być najskuteczniejszą formą doskonalenia umiejętności w pracy terapeutycznej. Prowadzący Szkolenie to niezwykle udany zespół specjalistów. Pani Wanda Szaszkiewicz, doświadczona terapeutka i superwizorka naszego zespołu oraz dyrektor merytoryczna Małopolskiego Centrum Psychoterapii, terapeutka, Pani Katarzyna Przybylska to doskonałe połączenie wiedzy, bogatego doświadczenia i energii, które sprawia, że szkolenie przeprowadzone jest na najwyższym poziomie.

Prosimy o przekazanie informacji o szkoleniu osobom, które mogą być zainteresowane pracą terapeutyczną z parami.

Istnieje możliwość noclegu. Dojazd na szkolenie np. linie Neobus.

ORGANIZATOR SZKOLENIA:

Gabinet Psychoterapii Reverie Renata Jarosz oraz

Małopolskie Centrum Psychoterapii sp. z o.o. Klinika Małżeńska
ul. Felicjanek 10/9
31-104 Kraków