O mnie

     

Reverie – to pojęcie zaproponowane przez Wilfreda Biona, które można zdefiniować jako stan umysłu, w którym „doświadcza się podobnie jak w marzeniu sennym dryfowania po własnych skojarzeniach, uczuciach i luźnych osobistych refleksjach”. Bion sugeruje, że chciałby to pojęcie zarezerwować do sytuacji matka-dziecko, w której reverie umożliwia przeżycie emocji dziecka i utrzymania ich w sobie, tak aby móc je dziecku oddać w bardziej znośnej formie.

      Nazywam się Renata Jarosz,  jestem dyplomowanym psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Prowadzę psychoterapię dorosłych, dzieci oraz młodzieży.

      Główny nurt w którym się specjalizuję to psychoterapia psychoanalityczna.

   W swoim gabinecie pomagam w różnych problemach z zakresu zdrowia psychicznego. Moja praca psychoterapeutyczna podlega regularnej superwizji Certyfikowanego psychoterapeuty psychoanalitycznego i superwizora terapii dzieci, młodzieży i dorosłych.

UKOŃCZONE KURSY I SZKOLENIA Z ZAKRESU PSYCHOTERAPII:

  • Całościowy 4 letni kurs psychoterapii psychoanalitycznej organizowany przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic przy Szpitalu Specjalistycznym  im. dr. J.  Babińskiego w Krakowie, atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. https://babinski.pl/edukacja/
  • Szkolenie psychoterapii psychoanalitycznej dzieci i młodzieży w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Warszawie atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej. http://ptpp.pl/o-szkoleniu/
  • Szkolenie: Podstawy Terapii Par i Małżeństw organizowane przez Małopolskie Centrum Psychoterapii. http://klinikamalzenska.pl/podstawy-terapii-par/
  • Certyfikowany Kurs Trenerski Treningu Zastępowania Agresji -Instytut Amity, Warszawa. http://amity.pl

  W trakcie trwania kursów i szkoleń zapoznałam się z unikalnymi metodami leczenia głębokich zaburzeń osobowości (typu borderline, narcystycznego) opierających się na doświadczeniach zagranicznych placówek a szczególnie szpitala Cassell w Wielkiej Brytanii, oraz z różnymi formami psychoterapii: systemowej, behawioralno-poznawczej, humanistycznej i integracyjnej. 

   Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie oraz studia podyplomowe: Oligofrenopedagogika na Uniwersytecie Rzeszowskim,  Diagnoza i terapia pedagogiczna, Edukacja, wspomaganie rozwoju i rehabilitacja osób z autyzmem i zespołem Aspergera oraz Coaching i mentoring  w Wyższej Szkole Szczecińskiej „Collegium Balticum”. Obecnie przez cały czas biorę aktywny udział w licznych szkoleniach i konferencjach z zakresu zdrowia psychicznego. Dodatkowo dzielę się swoją wiedzą współpracując ze Szczecińską Szkołą Wyższą Collegium Balticum jako wykładowca.

    Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi: jako oligofrenopedagog w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy w Brzozowie, współpracując z Instytutem Amity jako Certyfikowany Trener Zastępowania Agresji, wykładowca w Wyższej Szkole Szczecińskiej “Collegium Balticum”, wolontariusz na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie – Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny Im. Ks. B. Markiewicza. Obecnie pracuję jako psychoterapeuta w ramach prywatnej praktyki w swoim Gabinecie Psychoterapii „Reverie”. Dla podniesienia jakości swoich usług współpracuję z lekarzem psychiatrą, prowadzącym danego pacjenta.

 

 

psycholog_renatajarosz_1200

 

podpis RJ_02